zdjęcie dr Agnieszki Zawirskiej

O mnie

Nazywam się Agnieszka Zawirska. Jestem lekarzem, specjalistą dermatologii i wenerologii. Studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu ukończyłam w 1999 roku. Przez wiele lat pracowałam na Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz w Zakładzie Mikologii Lekarskiej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Na przestrzeni lat, przyjmowałam pacjentów w kilku poradniach dermatologicznych w Poznaniu i okolicach.

W swojej pracy staram się holistycznie podchodzić do pacjenta. Skóra jest bowiem narządem, na którym manifestują się różne zaburzenia wewnętrzne, tak więc leki działające wyłącznie miejscowo na skórę często przynoszą poprawę na krótki czas. Holistyczne podejście ma szczególne znaczenie przy diagnozowaniu i leczeniu chorób przewlekłych.

W latach 2014-2017 mieszkałam w Seattle w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozwijają się nowe, zintegrowane podejścia do medycyny, łączące osiągnięcia medycyny zachodniej z naturalnymi, alternatywnymi sposobami terapii, takimi jak zmiana diety, stylu życia, indywidualnie dobrane zioła czy suplementy. Uczestniczyłam w wykładach i kongresach organizowanych przez znany ośrodek medycyny naturalnej Bastyr University oraz Instytut Terapii Integracyjnych (ITI).

Poszukując dogłębnych przyczyn problemów dermatologicznych zainteresowałam się medycyną funkcjonalną, której założeniem jest diagnozowanie pierwotnych zaburzeń fizjologii i biochemii, będących u podstaw chorób przewlekłych, oraz naprawa tych zaburzeń. Zostałam członkiem amerykańskiego Instytutu Medycyny Funkcjonalnej (IFM) i jestem w trakcie wielomiesięcznego szkolenia certyfikacyjnego w tej dziedzinie medycyny.

“Lekarz przyszłości nie będzie aplikował leków, lecz zainteresuje pacjenta troską o STYL ŻYCIA, zadba o dietę oraz o przyczyny i zapobieganie chorobom”

Thomas A. Edison